Przydatne elementy graficzne do instakaruzeli

przydatne elementy graficzne w instakaruzeli

Chcesz przygotować post na Instagram w formie karuzeli? Fantastycznie! Zobacz co warto dodać do grafik, aby przyciągały odbiorców i pomagały w przyswajaniu treści. Zobacz przydatne elementy graficzne do instakaruzeli.

Instagram pierwotnie miał służy do szybkiej komunikacji i publikowania zdjęć. Potem zaczęto dodawać coraz więcej wartościowych treści. Oczywiście temat szybko podchwycili twórcy internetowi i przedsiębiorcze osoby działające w sieci. Nie inaczej jest z instakaruzelą. Ma ona służyć do przekazania treści, aby odbiorca szybciej i łatwiej mógł się z nią zapoznać. Jednak, aby instakaruzela przyniosła rezultaty powinna spełniać kilka podstawowych wymagań m.in. być czytelna i prowadzić czytelnika po slajdach.

Jeśli interesuje Cię temat grafik do mediów społecznościowych i jakimi zasadami się kierować przy ich tworzeniu przeczytaj także: Identyfikacja wizualna małej firmy oraz Jak tworzyć grafiki do internetu.

Canva jak i inne programy służące do przygotowywania grafik, są pełne ciekawych dodatków, obrazków i zdjęć. A co faktycznie sprawdzi się w Instakaruzelach?

Elementy graficzne do instakaruzeli

Linie

W Canvie znajdziesz całą gamę różnych rodzajów linii, od tych prostych, po wymyślne zawijane, kropkowane itp. Używaj ich do połączeń pomiędzy elementami na slajdach, podkreślenia treści lub pokazania kierunku dla odbiorcy.

linie w  Instakaruzeli

Strzałki

Ten element jest chyba najpopularniejszy w karuzelach. Strzałki pokazują odbiorcy, aby przewijać kafelki dalej oraz gdzie ma kierować swoją uwagę. Możesz używać prostych strzałek lub wymyślnych, zawijanych, wielokolorowych itp. Ważne, aby trzymać się podobnego stylu na wszystkich slajdach.

strzałki w  Instakaruzeli

Figury geometryczne

Wszelkie koła, kwadraty, trapezy, trójkąty itd. Nadają się pomiędzy slajdy jako przejścia, a także, aby podkreślić treść lub użyć jako tło do napisów, ikon itp.

figury geometryczne w  instakaruzeli

Kropki, kreski

Są to jedne z popularniejszych dodatków w grafikach. Niby proste elementy, ale ciekawie narysowane potrafią pięknie połączyć slajdy, podkreślić inne elementy i treści. 

Elementy graficzne do Instakaruzeli

Liczby

Można je stosowane są jako informację dla odbiorcy o ilości slajdów w karuzeli np. 3/10. Przydają się także do karuzeli, w której wymienia się coś liczbowo np. 5 najlepszych narzędzi.

Elementy graficzne do Instakaruzeli

Ikony i obrazki

Możesz ich używać na pojedynczych slajdach, jako dodatek do treści (warto, aby w jakiś sposób nawiązywały do treści np. pisząc coś o czasie dodać obrazek zegarka) lub na łączeniu slajdów. Aby karuzela była spójna warto używać podobnych obrazków/ikon z tzw. jednej rodziny. W Canvie najlepiej zrobić to poprzez opcję “Magic Recommendation”: klikając na danych element często podświetlają się pod spodem podobne elementy lub sprawdzić inne obrazy tego autora.

Elementy graficzne do Instakaruzeli

Gradienty/blob

Gradienty teoretycznie mają dwa lub więcej odcieni, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć dwa takie same odcienie, tworząc jeden kolor. Podobną, nierówną formę mają elementy zwane blob. Mają ciekawe nierówne kształty i mogą tworzyć ciekawe tło, płynne przejście lub podkreślać treść.

Elementy graficzne do Instakaruzeli

Zdjęcia

W przypadku karuzeli często spotykane jest także zastosowanie zdjęć na slajdach. Możesz użyć ich na łączeniu slajdów lub na pojedynczych kafelkach. Warto wybierać zdjęcie pojedynczych przedmiotów lub twarz, tak aby wyciąć tło i wkomponować sam kształt.

A które elementy graficzne w instakaruzeli Tobie najbardziej pasują? Podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu.

P.S. Jeśli wolisz przyswajać treść w formie instakaruzeli, to zobacz ten post na moim Instagramie 🙂

Spodobał Ci się ten artykuł? Będzie mi miło jak podzielisz się informacją o nim z innymi 🙂


darmowy wzór do Instakaruzeli

Przeczytaj także:

nowości na Instagramie w listopadzie 2021
Nowości na Instagramie – Listopad 2021

Jesień 2021 roku obfituje nowościami na Instagramie. W polskiej aplikacji dodano kilka funkcjonalności. Sprawdź jak to przełożyć na swoje konto biznesowe. Zatem co to za nowości na Instagramie? Współd…

rady dla twórców internetowych
Rady dla twórców internetowych na podstawie Influencers Live Wrocław 2021

W dniach 21-22 sierpnia 2021 r. we Wrocławiu odbyła się konferencja Influencers Live Wrocław – czyli spotkanie dla twórców internetowych. Na całe szczęście podczas tego wydarzenia można było spo…

dlaczego karuzela to przyszłość Instagrama2
Dlaczego karuzela to przyszłość Instagrama

Każdy, kto działa biznesowo na Instagramie zastanawia się co działa, jak zwiększyć zasięgi, przyciągnąć nowych fanów i zaangażować obecnych. Nie ma jednego rozwiązania, ale jest jeden format, który mo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.