Rady dla twórców internetowych na podstawie Influencers Live Wrocław 2021

porady dla twórców internetowych

W dniach 21-22 sierpnia 2021 r. we Wrocławiu odbyła się konferencja Influencers Live Wrocław – czyli spotkanie dla twórców internetowych. Na całe szczęście podczas tego wydarzenia można było spotkać zarówno duże gwiazdy internetu, jak i żuczków, którzy zaczynają i próbują coś zdziałać w sieci. Poniżej przytoczę Ci kilka porad, jak ja wyniosłam z tego spotkania.

Na wstępie zaznaczę, że nie jest to recenzja tego wydarzenia, choć mi się podobało, zwłaszcza ze względu na spotkania i zawiązanie nowych relacji. A moje poniższe wnioski to moja subiektywna opinia i własne przemyślenia na podstawie wypowiedzi prelegentów.

Próbuj i ćwicz

Rysowniczka Rynn Rysuje próbowała mnie przekonać, że każdy może rysować i nigdy nie będzie tak, że się stwierdzi, ze już się jest mistrzem, więc nie warto czekać na takie poczucie. Do mnie to przemawia, może niekoniecznie pod kątem rysowania, bo choć mam ochotę trochę spróbować, to raczej nie widzę dla siebie przyszłości rysownika. Ale to można przełożyć do każdej dziedzinie, bo większość z nas czeka, aż będziemy ekspertkami w czymś, aż zdobędziemy milion tytułów i wtedy z czymś ruszymy, a chyba faktycznie nie ma na co czekać, tylko działać i w międzyczasie podwyższać swoje umiejętności i kwalifikacje.

Dawaj wartość swojej społeczności, to buduje zaufanie

Wielu twórców mówiło o budowaniu społeczności, dawaniu im wartościowych treści i słuchaniu jej. Choć tutaj były sprzeczne opinie jeśli chodzi o tworzeniu produktów. Bo jeśli tworzysz coś innowacyjnego to niekoniecznie może być jeszcze w tym momencie taka potrzeba wśród użytkowników. Przykładowo tak było z portalem do wizyt online stworzonych przez Mama i stetoskop.

Być może odczuwasz czasem frustracje, kiedy wiesz, że dajesz wartość, a nie ma tych liczb szybujących w górę. I tutaj ujął mnie Qczaj, że jest szczęśliwy i zmotywowany jak otrzymuje wiadomość, że komuś pomógł, spowodował uśmiech i radość w danym dniu. Na początku drogi internetowej – chyba faktycznie warto się tego trzymać.

Bądź autentyczna

Z jednej strony każdy już wie, że w internecie budujemy jakąś kreację, ale nie warto tej kreacji zbytnio odrealnić od swojej osoby. Zrobisz błąd – przyznaj się do tego. Masz określony styl bycia – nie wstydź się go i działaj zgodnie ze sobą. Odbiorcy potrzebują Ciebie i Twoich treści od serca. I nie ma co udawać, bo internet nie zapomina i kłamstwo jak to stwierdził Qczaj “zemści się sraką”

Deleguj, będzie szybciej

A ten punkt to coś, do czego ja zachęcam szczególnie, bo jestem przedstawicielem grupy, której się deleguje 🙂 A tak na serio – w tej kwestii były skrajne opinie podczas konferencji. Jedni twierdzili, że oddelegowanie zadań to był kamień milowy w ich biznesie. Z kolei przedstawiciele Instagrama, twierdzili, że nigdy w życiu, że ich kanały w mediach społecznościowych to ich kochane dziecko i nie wyobrażają sobie przekazać tego komuś. No cóż, jak zawsze prawda leży gdzieś pośrodku i to do czego ja zachęcam, to na początku delegować zadania, których się nie lubi lub nie umie.

Bądź odpowiedzialna

Na koniec jeszcze coś do osób, które tworzą zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Pan Belfer – Twórca Roku dał takie przemówienie, że aż mnie ciarki przeszły, ale w pełni się nim zgadzam. Poprosił, abyśmy dawali dobry przykład młodszym pokoleniem i pokazywali nie tylko sukcesy, ale też naszą drogę i że to jest ciężka praca, a nie same luksusy, które przychodzą same!

Być może to moje podsumowanie pomoże Ci w czymś. Być może stoisz na rozstaju dróg i nie wiesz, czy tworzyć i dalej działać. Ja stwierdzam, że ten świat internetu nie jest taki zły i przeniesiony do offline też jest super. A Tobie pozostawiam wnioski do samodzielnej oceny.

A jeśli masz jakieś wątpliwości, nie wiesz jak działać w internecie, na jakie kanały postawić i w co iść – zachęcam Cię do kontaktu. Możemy wspólnie zrobić burzę mózgu, omówić plan na kampanię, pomysł na komunikację czy produkt online. Zapraszam na kreatywne sesje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.